Matki pszczele

Matki pszczele

Matka pszczela, nazywana również królowa, to jedna z samic obecnych w rodzinie pszczelej. W każdym ulu i rodzinie pszczelej znajduje się tylko jedna królowa. Jest ona również najważniejszą pszczołą, ponieważ tylko ona może kopulować z trutniami i tylko ona może składać jaja. Jej zadaniem jest rozmnażanie się, aby zachować pszczelą rodzinę. Bez niej nie można stworzyć rodziny pszczelej która zamieszkuje ul. Jeżeli matka umrze, pszczoły robotnice zaczną tworzyć mateczniki ratunkowe z których powstanie nowa matka.

Robotnice, które również są żeńskiej płci, mają za zadanie opiekowanie się, chronienie oraz karmienie matki. Matka pszczela, oprócz składania jajeczek, ma za zadanie scalanie robotnic w wspólnotę, aby stworzyć rodzinę. Udaje się to, ponieważ wytwarza ona feromony, które robotnice przekazują sobie nawzajem.

atkę pszczelą można kupić nieunasiennioną lub inaczej jednodniową, co oznacza, że nie jest zapłodniona i nie może ona jeszcze składać jajeczek, lub unasiennioną, która została już zapłodniona i może składać jajeczka. Proces ten nazywa się czerwieniem.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Chętnie pomożemy...

Jeśli masz pytania, chętnie na nie odpowiemy - skontaktuj się z nami w dogodny sposób


Telefon

Paweł: +48 505 294 466
Natalia: +48 512 503 003

Email
pasieka@naszapszczolka.pl

Lipiny Górne Borowina 21, 23-423 Potok Górny