O Nas

O Nas

,,Nasza pszczółka”
Pasieka tworzona z pasją P.N. Budzyńscy

 

HISTORIA

Historia naszej pasieki zapoczątkował dziadek Karol w 1968 roku który dostał swój pierwszy rój od zakonnicy która zajmowała się pasieką przy swoim klasztorze . Pasiekę prowadził ze swoim synem Henrykiem a moim ojcem. W tamtych czasach pasieka była oparta na ulach warszawskich poszerzanych i dadanta. Tata zafascynowany życiem pszczół postanowił nadal rozwijać pasiekę, ja tak jak i mój tata dorastałem i wychowywałem się przy pasiece i zaszczepił we mnie miłość do pszczół. Od najmłodszych lat wraz z dziadkiem i ojcem bardzo dużo czasu spędzałam na pasiece obcując z pszczołami .

W wieku 16 lat poszedłem do Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej Woli by zdobyć wiedzę która umożliwiła mi rozwijanie pasieki . Po ukończeniu szkoły z tytułem Technik Pszczelarz zacząłem samodzielnie prowadzić pasiekę i postanowiłem ją modernizować . Zacząłem od zmiany typu ula na Wielkopolskie stojaki i szukaniu odpowiedniej dla mnie rasy i lini pszczół.

Zacząłem eksperymentować z pszczoła Buckfast w której się zakochałem. Po kilku latach mojej intensywnej pracy udało mi się stworzyć pasiekę liczącą ponad 200 pni ale ta liczba stale rośnie. W tym samym czasie poznałem swoją aktualną żonę Natalię którą w bardzo szybkim tempie zaraziłem miłością do pszczół i również zdobyła tytuł Technika Pszczelarza.

Aktualnie pasieka wędrowna i hodowlana oscyluje w wielkości 1000 rodzin pszczelich a w sezonie jej wielkość dochodzi do ok. 1500 rodzin.

Nasze wszystkie ule i ich pełne wyposażenie zostały wykonane własnoręcznie przez na samych a w szczególności taty Henia. W trakcie sezonu w prace na pasiekach , przy wirowaniu i rozlewaniu miodu itp. zaangażowana jest cała rodzinka także nasze dzieciaki Maks (5lat), Wiktoria i Tomek (2 latka).

Nasz sezon rozpoczyna się od głównego przeglądu wiosennego który wykonujemy w marcu/kwiecień.
Pierwszym pożytkiem rozwojowym jest wierzba po której rozpoczynamy hodowle Matek Pszczelich a pasieka towarowa jedzie na rzepak. Po zebraniu miodu rzepakowego tworzymy pierwsze odkłady. Pasieki są dzielone i przewożone na pożytki akacja, kruszyna, i malina. Zabierając miód tworzymy drugą serie odkładów. Kolejnymi pożytkami są Gryka, Lipa i Wielokwiat po nich tworzymy ostatnią serie odkładów, część pasiek przygotowywana jest do zimowli i kończymy hodowle Matek Pszczelich. Reszta pasiek jedzie na nawłoć po zebraniu której zakarmiamy pszczoły i kończymy sezon.

Nasza pasieka zajmuje się produkcją:

  • miodów odmianowych i innych produktów pszczelich
  • odkładów pszczelich na ramce Wielkopolskiej i Dadant
  •  nasiona roślin miododajnych

Naszym priorytetem jest utrzymanie jak najwyższej jakości o czym świadczy nieustannie rosnące zapotrzebowanie na nasze produkty i duże grono stałych klientów którzy wracają co roku.
Aktualnie od 2021 roku zaczynamy produkcje drewnianych uli korpusowych oraz produkcją węzy pszczelej. W naszej pasiece co roku wdrażamy nowe innowacje w celu poprawy jakości naszych produktów i usług.

 


Chcielibyśmy podkreślić, że…

Ilość i różnorodność naszych produktów jest uzależniona od naszej Polskiej pogody.

Nie skupujemy miodów w ofercie mamy to co wyprodukujemy z własnej pasieki.

Nasze produkty są naturalne nie wzbogacamy miodów syropami cukrowymi.

Dbamy o to żeby zachowały wszystkie swoje naturalne właściwości zdrowotne.

Prosimy o zrozumienie, jeśli etykiety na naszych słoikach będą nie równo naklejone ponieważ naklejamy je sami ręcznie .

Co roku staramy się podnosić jakość produktów i usług.

O Nas  -
O Nas  -
O Nas  -

Chętnie pomożemy...

Jeśli masz pytania, chętnie na nie odpowiemy - skontaktuj się z nami w dogodny sposób


Telefon

Paweł: +48 505 294 466
Natalia: +48 512 503 003

Email
pasieka@naszapszczolka.pl

Lipiny Górne Borowina 21, 23-423 Potok Górny